Pályaorientációs foglalkozások Békéscsabán

A Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében, hetedikes tanulóink a szakmákat bemutató foglalkozásokon vehettek részt. Az egyik helyszín a Mókus Csárda volt a Pósteleki Szabadidőparkban. Itt a pincér, szakács és cukrász szakma iránt érdeklődők ismerkedhettek a feladattal. Vozár Márton igazgató úr nagyon nagy szeretettel várt bennünket, elmondta, mire számíthatunk, milyen foglalkozások lesznek. Odabenn a séf frissen sütött pogácsával, apró süteménnyel és finom citromos teával  vártak minket. Miközben jóízűen fogyasztották diákjaink a csemegéket, igazgató úr ismertette a menetrendet. Négy rögtönzött helyszínen, forgószínpad szerűen lehetett különböző feladatokat kipróbálni. Kezdték a terítés szabályaival majd ki lehetett próbálni a poharakkal való egyensúlyozást, a tányérok felrakását, megtartását egy kézben, aztán a szalvétahajtogatás trükkjeit leshették el és végül mindenki, az odakészített eszközök és alapanyagok felhasználásával somlói galuskát készítettek, amit aztán jóízűen elfogyasztottak. A képek tanulsága szerint is mindenki jól érezte magát. Remélem, ez a kis kirándulás sokat segít a döntésben amikor ki kell tölteni továbbtanulási lapokat. A másik helyszín a Meszlényi-Autó Kft. Békéscsabán, az Almáskerti Ipari Parkban. A Meszlényi-Autó Kft szíves jóvoltából tehettünk üzemlátogatást. Először az értékesítési osztályt tekinthettük meg, ahol a Toyota hibrid autó előnyeit érthettük meg a globális felmelegedés témakör kapcsán. Ezután a Citroen, Renault, Dacia-szalon munkakör palettáját tekinthettük meg. A gyermekek számára talán a leglátványosabb a fényezőműhely volt, ahol egyes munkafolyamatokban kipróbálhatták magukat a tanulók. Szintén élvezetes volt, amikor szétszerelt motorblokkot és váltóműveket figyelhettünk meg. Úgy gondolom, hogy a gyermekek színvonalas szakmákba tekinthettek be ezáltal a tanulmányi kirándulás által.  

Szerző: lezo